H2 HEATING 2026 – Vodík v budovách
3. – 4. června 2026 proběhl ve WELLNESS HOTEL STEP v Praze již 4. ročník vodíkové konference H2 HEATING
Konference byla zahrnuta do systému celoživotního vzdělávání Energetických specialistů (počet kreditů: 4, číslo vzdělávací akce: 592)
Konference se konala pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí,
![]()
za podpory HYDROGEN Group: APOKS, z.s., Český plynárenský svaz, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT, Česká vodíková technologická platforma (HYTEP)
Tisková zpráva z konference – připravujeme
PROGRAM – k nahlédnutí ZDE
Sborník přednášek – ZDE (chráněno heslem)
Fotogalerie – připravujeme
Konference H2 HEATING 2026 – Vodík v budovách se zaměřila na praktické aspekty využití vodíku v energetice budov, a soustředila se na konkrétní projekty a provozní zkušenosti.
Program byl rozdělen do čtyř tematických bloků. Úvodní blok přinesl pohled klíčových aktérů na roli vodíku v energetice a shrnutí aktuálního vývoje v České republice. Druhý blok byl věnovánse věnuje vodíku jako nosiči energie v širších souvislostech – tedy principu, kdy výroba a spotřeba energie nejsou vázány na jedno místo. Stěžejním tématem byl projekt v Hranicích u Aše a zkušenosti s integrací vodíku do distribuční soustavy, prezentované zejména společností GasNet. Třetí blok se zaměřil na lokální využití vodíku, konkrétní aplikace v budovách a české pilotní projekty, včetně představení H2 provozovny – Vzdělávacího centra APOKS, kde je instalovaný první a doposud jediný vodíkový kotel v ČR. Závěrečný blok byl věnován bezpečnosti vodíku v praxi, která je klíčovým předpokladem jeho širšího uplatnění.
Hlavní partner:
Partneři:
Mediální partneři:
Partner doprovodného programu:
PROBĚHLÉ ROČNÍKY:
H2 HEATING 2025 – Vodík na cestě k budovám
5.6. 2025 proběhl 3. ročník vodíkové konference H2 HEATING
Konference byla zahrnuta do systému celoživotního vzdělávání Energetických specialistů a České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě ČKAIT
Konference se konala pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka,
pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Lukáše Vlčka a Ministerstva průmyslu a obchodu,
za podpory HYDROGEN Group: APOKS, z.s., Český plynárenský svaz, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT, Česká vodíková technologická platforma (HYTEP)
Konference H2 HEATING 2025 potvrdila, že vodík má v české energetice budov budoucnost. Přes počáteční skepsi státní správy se ukázalo, že odborná veřejnost, kraje i technologické firmy sdílejí jasnou vizi: že pilotní projekty, chytrá řešení a realistický přístup dokáží nastartovat vodíkovou transformaci i v sektoru vytápění. Diskuze napříč bloky ukázaly, že bez vodíku nebude možné dosáhnout energetické soběstačnosti, akumulace přebytků ani stabilního zásobování budov v zimních měsících. Třetí ročník konference přinesl jasné poselství: vodík není jen budoucnost – vodík je připravený stát se součástí dnešních řešení.
Tisková zpráva z konference – ZDE
PROGRAM – k nahlédnutí ZDE
Sborník přednášek – ZDE (chráněno heslem)
Fotogalerie – ZDE
Hlavní partner:
Prémiový partner:
Partneři:
Za podpory:
Partner doprovodného programu:
Mediální partneři:
30.5. 2024 proběhl ve WELLNESS HOTEL STEP (Praha) 2. ročník vodíkové konference
H2 HEATING 2024
Vodík jako řešení pro soběstačnost a udržitelnost v oblasti energetiky budov
HYDROGEN CONFERENCE – Hydrogen as a solution for self-sufficiency and sustainability in building energy
Pod záštitou Ing. Josefa Síkely a Ministerstva průmyslu a obchodu,
pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka,
pod záštitou místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše,
pod záštitou Svazu měst a obcí České republiky.
Za podpory HYDROGEN Group: APOKS, z.s., Český plynárenský svaz, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT, Česká vodíková technologická platforma (HYTEP)
Konference byla přihlášena do systému celoživotního vzdělávání Energetických specialistů a České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT)
Cílem konference bylo detailně představit celý proces výroby, skladování a spotřeby vodíku pro dosažení úplné nebo částečné soběstačnosti jak jednotlivých budov (rodinných a bytových domů), tak i urbanistických celků (developerských projektů, uzavřených obytných lokalit, obcí, městských částí a podobně).
Tisková zpráva z konference – ZDE
PROGRAM – k nahlédnutí ZDE
Sborník přednášek – ZDE (chráněno heslem)
Fotogalerie – ZDE
H2 HEATING 2023
![]()
![]()
![]()
Konference se konala pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Ing. Josefa Síkely,
pod záštitou místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše,
pod záštitou Ministerstva životního prostředí,
pod záštitou Jana Nosálka, ředitele Kanceláře ministra školství, mládeže a tělovýchovy,
a pod záštitou náměstkyně primátora hlavního města Prahy Ing. Jany Komrskové.
Program konference probíhá pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva životního prostředí a Ministerstva pro místní rozvoj. Partnerem konference je Magistrát hlavního města Prahy – Odbor ochrany prostředí. Hlavním partnerem konference je společnost GasNet, s.r.o.
Konference H2 HEATING – 1. ročník proběhl 31.5. 2023 ve WELLNESS HOTEL STEP (Praha)
Konference byla zahrnuta do systému celoživotního vzdělávání Energetických specialistů, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) a České komory architektů (ČKA)