Podcast

Odborně populární podcast APOKS

sledujte a poslouchejte na YOUTUBE a SPOTIFY

 

 • Perspektiva vytápění plynnými palivy – Ing. Valtr Sodomka, APOKS
  Rozhovor v rámci veletrhu Infotherma 2024
    

   
 • Perspektiva vytápění vodíkem – Ing. Valtr Sodomka, APOKS
  Rozhovor v rámci veletrhu Infotherma 2024
   

   
 • Perspektiva vytápění pevnými palivy – Ing. Walter Sodomka ml., APOKS
  Rozhovor v rámci veletrhu Infotherma 2024

 • Odlučovač tuhých znečišťujících látek
  v následujícím videu uvedeme na pravou míru některé mýty a polopravdy, které kolem tohoto zařízení vznikly.
  Diskutuje Ing. Valtr Sodomka – soudní znalec v oboru komíny a kominictví a technický garant APOKS. Moderuje Veronika Buková – referentka vzdělávání APOKS.


    

 • Ovlivnění novostaveb stávajícími komíny
  Jedná se o problém, kdy je možno na základě stávající legislativy v podstatě blokovat rekonstrukce nebo výstavby nových objektů, a to na základě požadavku na stanovení vlivu novostavby (nebo rekonstrukce) na okolní stávající komíny. To může vést ke zdlouhavému procesu, který může až znemožnit novou výstavbu či rekonstrukci.
  Diskutuje Ing. Valtr Sodomka – soudní znalec v oboru komíny a kominictví a technický garant APOKS. Moderuje Veronika Buková – referentka vzdělávání APOKS.


     
 • O vytápění vodíkem s Valtrem Sodomkou
  Budeme si doma topit vodíkem? Tahle otázka není z žánru sci-fi. Vodík je totiž považován za palivo budoucnosti a velký krok směrem k uhlíkove neutralitě. A jeho využití pro vytápění komunit nebo domů je zcela reálné. Nahradí vodík vytápění plynem? Jaké jsou příklady z praxe, jaká je ekonomická bilance vytápění vodíkem a jak je to se skladováním a bezpečností a mnoho dalšího nám vysvětlil Ing. Valtr Sodomka.

     
 • Jak má vypadat správně provedený komín?
  Vysoké ceny plynu a elektřiny vedou mnoho majitelů rodinných domů k opětovnému spalování tuhých paliv. Jakou roli v tom hraje dobře připravený a servisovaný komín? Jak má vypadat správně provedený komín? A k jakým chybám nejčastěji dochází při instalaci komína? Dalším hostem Můj dům studia byl ředitel Asociace pro optimalizaci komínů a spalování APOKS Ing. Walter Sodomka.

    
 • Metodika realizace společných komínů při výměně plynových spotřebičů v bytových domech – Sousedé.cz – 02/2023
  Jaká je metodika realizace společných komínů při výměně plynových spotřebičů v bytových domech? Pro portál Sousedé.cz jsme přichystali na toto téma webinář. Přednáška přináší jasný postup na téma výměny plynových spotřebičů s přímým dopadem na problematiku komínů. Proč je výměna spotřebičů nutná a jaké podklady je třeba shromáždit pro rozhodování výboru a pro shromáždění vlastníků? Lze stávající komín použít i pro nové spotřebiče? Jaké jsou základní varianty řešení, pokud stávající komín nevyhovuje? Jaké přípravy stavba obnáší? Dále se dozvíte průběh realizace – od projektu, výběru zhotovitele až po samotnou stavbu. Na závěr uslyšíte, jaké jsou provozní povinnosti vlastníka související s uvedením do provozu a následnými kontrolami.