O nás

 

APOKS – asociace pro optimalizaci komínů a spalování, z.s.

APOKS je nezávislý neziskový spolek, jehož cílem je vytvořit prostředí pro vzájemnou komunikaci členů i nečlenů v oblasti poznatků, výzkumu a zkušeností v oblastech týkajících se zdrojů energie vzniklé spalováním a následným odvodem zplodin spalování do atmosféry při současné minimalizaci znečištění životního prostředí.

APOKS sdružuje odborníky z příbuzných oborů: vytápění, energetika, vodík, soudní znalec v oboru služby – komíny, revizní technici spalinových cest, bezpečnostní technici BOZP, energetičtí specialisté, krbaři, odborníci z oboru požární bezpečnosti staveb, projektanti, stavitelé a další. Asociace poskytuje poradenskou a výukovou činnost. 

Podpora řešení umožňující snižování vlivu spalovacích procesů na životní prostředí.

Seznam členů APOKS naleznete zde: Seznam členů APOKS

Hlavní projektové úkony

               

Výzkum a vývoj

Účel APOKS je podpora rozvoje, vědy a výzkumu v oblasti vytápění, získávání energie spalováním a minimalizací emisí. APOKS realizuje řadu výzkumných projektů, kdy se například podílel na vývoji bezpečné průchodky pro komínová tělesa, projektu na kontrolu kvality ovzduší, přípravu metodických doporučení, a především výzkum a vývoj v oblasti využití vodíkových technologií pro vytápění.

Poradenská činnost

V rámci poradenské činnosti provozuje APOKS bezplatnou internetovou poradnu kominy-komin.cz/dotazy/kde jsou v současné chvíli odpovědi na téměř 1800 dotazů. Dále APOKS provozuje bezplatné poradenské centrum pro laickou i odbornou veřejnost v Kamenici u Prahy. Naši odborníci se účastní i množství veletrhů a výstav, kde jsou opět připraveni zodpovídat veškeré vaše dotazy.

Výpočty spalinových cestAPOKS nabízí možnost výpočtů spalinových cest dle současné legislativy.

Výuková činnost

APOKS pořádá pravidelná školení pro odbornou i laickou veřejnost, naši odborníci přednáší i pro příbuzné oborové organizace a školy. APOKS se také pravidelně účastní významných konferencí, oborových valných hromad či celostátních veletrhů.
Seznam uplynulých i budoucích školení naleznete zde: přednášky a školení

Cíle

Cílem Komínové asociace je snižování vlivu spalovacích procesů na životní prostředí a bezpečná integrace spalinových cest do moderních staveb.

Kontakt

APOKS – asociace pro optimalizaci komínů a spalování, z.s.
APOKS – association for optimization chimney and combustion, z.s.

Ředitel: Ing. Walter Sodomka ml.
Tel.: +420 728 964 512
Mail: info@apoks.cz
IČO: 06137334
Spisová značka: L 68306 vedená u Městského soudu v Praze
Sídlo:  Olivová 1412, Olešovice, 251 68 Kamenice

Stanovy spolku: Stanovy APOKS
Ministerstvo vnitra: Evidence nestátních neziskových organizací 

Za podpory: