Rekvalifikační kurz KOMINÍK v Kamenici. Chcete nosit štěstí i Vy?

V letošním školním roce 2022/2023 proběhl v Kamenici u Prahy rekvalifikační kurz úplné profesní kvalifikace Kominík, pořádaný Komínovou asociací APOKS, pod záštitou Soukromé střední odborné školy BEAN Staňkov.

Současný nedostatek kominíků a zákonná povinnost kontrol spalinových cest vyvolává zvýšený zájem o kominické služby ze strany zákazníků. K extrémním náporům na kominíky dochází každoročně před začátkem topné sezony a poptávku se v tomto období mnohdy nedaří pokrýt. V České republice je přibližně 2 000 aktivních kominíků na přibližně 4 miliony domácností s komínem, což znamená asi 2 000 domácností na jednoho kominíka. Právě z důvodu vysoké poptávky o kominické služby začala výuka kominíků i ve Středočeském kraji. Úplná profesní kvalifikace umožní dospělým studentům rekvalifikovat se v oboru kominík v rámci jednoho školního roku.  Výuka probíhá v Kamenici,  1x za 14 dní v odpoledních hodinách od 13:00 do 18:00 hodin, začíná v září a končí v červnu závěrečnou zkouškou. V letošním roce se výuky v Kamenici účastnilo celkem 7 studentů, kteří v červnu úspěšně složili závěrečné zkoušky a stali se kominíky. To, že by se mělo jednat o ryze mužské řemeslo vyvrací dvě studentky, které mimochodem složily závěrečné zkoušky s vyznamenáním.

Profesní kvalifikace kominík umožňuje provádět pravidelné kontroly a čištění spalinových cest, měření spalin či montáže komínů a komínových vložek a absolventi tohoto oboru mají velice dobré uplatnění na trhu práce. No a to nejdůležitější? Kominík přeci nosí štěstí. Zkuste své štěstí i Vy a rekvalifikujte se na kominíka. Více informací o rekvalifikačním kurzu je uvedeno na www.apoks.cz/zkousky-kominik/ 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *