Iniciativa za změny a výklad vyhlášky 34/2016 Sb. – O čištění, kontrole a revizi spalinové cesty

 

 

 • reakce Ministerstva Vnitra prostřednictvím Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru na otevřený dopis – Komentář k návrhu vyhlášky. Plné znění – ZDE

 

 

 

 • Dne 29.ledna 2016 byla zveřejněna vyhláška č.34/2016 Sb. o čištění, kontrole a revizi spalinové cesty. Jedná se prováděcí vyhlášku k zákonu č.133/1985 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Plné znění vyhlášky – ZDE

 

 • Od 1.1.2016 bylo zákonem č. 320/2015 Sb. zrušeno nařízení vlády č. 91/2010 o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv. Současně byl doplněn zákon č. 133/1985 Sb. O požární ochraně, a to zejména doplněna celá třetí část týkající se revizí, kontrol a čištění spalinových cest a dále část postihů za neplnění. Plné znění zákona – ZDE

3 Komentářů

 1. Jarda Flek

  SKČR je banda, která si založila živobytí na parazitování na kominických firmách. Všichni se tváří jací jsou odborníci, přitom v nové vyhlášce jsou chyby a nepřesnosti!!!
  Jde jen o to zkasírovat členy o příspěvky a vedení spolku může vyrazit na kominický výlet a tvářit se jak je to pro blaho všech členů atd. Prostě hnus!

 2. Jaroslav Schön

  Vážený pane Sodomko.
  Když už zveřejňujete korespondenci aniž byste druhou stranu požádal o souhlas, prosím neobviňujte SKČR z toho, co ani nemohla udělat – vyloučit firmu z SKČR. SKČR nemá firemní členství, ale pouze členství fyzických osob. Ukončení obchodní smlouvy nemíchejte prosím s členstvím ve spolku založeným podle OZ a z toho vyplývajícími právy a povinnostmi. Na Vaše neodpovědná a nepravdivá obvinění SKČR a označení SKČR za nedemokratickou organizaci budu samozřejmě reagovat a pokusím se vše panu náměstkovi na GŘ HZS vysvětlit a uvést na pravou míru. Pokud bych tak neudělal, asi bychom mohli jako SKČR ztratit u našeho nejvýznamnějšího partnera (HZS)vybudovanou důvěru. Snad právě tohle není vaším cílem?

  1. admin (Autor)

   Vážený pane Schöne,

   vzhledem k tomu, že se jednalo o oficiální stanovisko politického představitele SKČR, nemáme pocit, že nemůže být jednostranně zveřejněno – podobné připomínky pouze znovu a znovu dokazují nedemokratičnost SKČR.

   Za svými názory na demokratičnost, resp.nedemokratičnost organizace SKČR si nicméně stojíme, a to minimálně do doby, než k nějaké diskusi a výměně technických názorů reálně dojde.

   Domníváme se, že demokratičnost SKČR lze výborně demonstrovat tím, že nám bude umožněna účast na Vašem jednání s panem náměstkem HZS.

   Zcela se ohrazujeme proti tomu, aby nám Vy a Vám podobní političtí pracovníci vysvětlovali, co je a není naším cílem. Ten jsme deklarovali a deklarujeme jasně: DISKUSE O ZMĚNĚ A VÝKLADU VYHLÁŠKY 34/2016 Sb. Není třeba hledat v tom něco navíc.

   Uznáváme, že obrat „vyloučení firmy z organizace“ není exaktně správný a pro příště budeme volit jasnější vyjádření.

   pracovníci MESSY s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *